Τρίτη 25 Απριλίου 2017

ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - ΔΕΥΤΕΡΑ 24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017

Στις 22 και 23 Απριλίου 2017 ο Σκοπευτικός Σύλλογος Ιωαννίνων BUDO διοργάνωσε με επιτυχία  αγώνα για το Κύπελλο Ελλάδας Level 3 με πανελλήνια συμμετοχή. Οι αθλητές που αντιμετώπισαν απαιτητικά στάδια έφτασαν περίπου τους 90, ενώ το οργανωτικό και αγωνιστικό επίπεδο ήταν εξαιρετικά υψηλό.
Η Σκοπευτική Αθλητική Λέσχη Φλώρινας εκπροσωπήθηκε από τον Μούλελη Ηλία, ο οποίος κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία production, όπου ο συναγωνισμός ήταν μεγάλος. Το ποσοστό του ήταν 83% του πρώτου και το αποτέλεσμα προσμετρείται για την τελική κατάταξη στο Κύπελλο Ελλάδος αλλά και την εθνική ομάδα για το πανευρωπαϊκό της Σερβίας που θα γίνει το 2019.
Η επίδοση του προπονητή της ΣΑΛΦ αποτελεί προσωπικό ρεκόρ και είναι ενδεικτική για την αγωνιστική κατάστασή του. Τις επόμενες εβδομάδες η ΣΑΛΦ θα συμμετάσχει σε αγώνα για το περιφερειακό κύπελλο Α ζώνης με 20 περίπου αθλητές.
Το ΔΣ συγχαίρει τον προπονητή της για την εξαιρετική παρουσία και εύχεται καλή συνέχεια σε όλους τους αθλητές της.