Τρίτη 24 Απριλίου 2018

ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 24-4-2018

Την 22-4-2018 στον Πρωταθληματικό Αγώνα Πρακτικής Σκοποβολής  Level  II, που διοργάνωσε η Ελληνική Λέσχη Πρακτικής Σκοποβολής στο σκοπευτήριο του Λαγκαδά, η Σκοπευτική Αθλητική Λέσχη Φλώρινας  συμμετείχε με έντεκα αθλητές. Ο αγώνας ήταν απαιτητικός με έξυπνα και δύσκολα στάδια.
Στην κατηγορία PRODUCTION ο Παλιογάννης Αθ. κατατάχθηκε στην 2η θέση, ο Χατζηλίας Κ. στην 11η ,  ο Κατσούτας Κ. στην 19η, ο Μάργαρης Κ. στην 31η, ο Συγκελάκης Γ. στην 38η, ο Τσώμης Ν. στην 44η, η Κροκαροπούλου Α. στην 48η και 2η στην υποκατηγορία  PRODUCTION JUNIOR, ο Μαυρουδής Χ. στην 68η και ο Τσολάκης Α. στην 69η θέση.
Στην νέα κατηγορία PRODUCTION OPTICS ο ταχύτατος Μούλελης Ηλίας κατέλαβε την 1η θέση. Στην κατηγορία STANDARD ο Ρόζας Κωνσταντίνος κατατάχθηκε στην 23η θέση. Τέλος η ΣΑΛΦ Φλώρινα στο ομαδικό της PRODUCTION κατέκτησε την 3η  θέση.